Produkcja gablot aluminiowych zewnętrznych
i wewnętrznych

Gabloty urzędowe, ogłoszeniowe, informacyjne, wewnętrzne lub zewnętrzne – to tylko niektóre z zastosowań dla gablot wykonywanych z aluminium.

 • dowolne możliwości konfiguracji,
  nie tylko wg przykładowych wzorów
 • dowolny wymiar gabloty
 • trzy rodzaje nóg do wyboru: okrągłe, kwadratowe,
  zozdobną kulą

 

ZAPYTAJ O WYCENĘ

Gablota uchylna

Gablota uchylna dwuskrzydłowa

Gablota uchylna trójskrzydłowa

Gablota uchylna jednostronnie

Gablota uchylna pionowo

Przedstawione wzory są przykładowe i najczęściej stosowane.


Układ skrzydeł i ich wielkość jest dowolna i do ustalenia z nami.

ZAPYTAJ

Według zastosowania i miejsca przeznaczenia, jest wiele czynników i opcji dodatkowych wyróżniających ostateczny produkt:

  • Nadstawka prezentująca nazwę Gminy, sołectwa, firmy (sprawdź realizacje)
   Wnętrze gabloty może zostać oklejone w dowolną pełnokolorową grafikę (np mapy, dane teleadresowe Urzędu, adresy www) lub napisy typu „Tablica Ogłoszeń”, „Ogłoszenia” itp.

   Oprócz standardowych rozwiązań, przygotowujemy projekty graficzne pod klienta – nietypowy kształt lub kolor nadstawki, własna czcionka lub jej kolor wewnątrz gabloty – wszystko to jesteśmy w stanie wykonać wg ustaleń.

  • Szyba lub proponowany przez nas plexiglass
   na pierwszy rzut oka nie różni się niczym od szyby, jego zaletą jest między innymi wysoka odporność na stłuczenia i akty wandalizmu.

   Dodatkowo jest to materiał łatwy w obróbce co ułatwia wykonywanie gablot o nietypowych wymiarach

  • zamykanie na zamek patentowy lub uniwersalny “trójkątny”.
   Każda gablota powinna posiadać zamek chroniący zawartość. Proponujemy dwa rozwiązania – zamek patentowy czyli doskonale znany standardowy typ zamka z małym kluczykiem, lub zamek “trójkątny” – służy tak naprawdę temu by drzwi gabloty same się nie otworzyły. Taki zamek można otworzyć bez specjalnego klucza.

  • Siłowniki
   Rozwiązanie stosowane w gablotach uchylanych w górę. Specjalne siłowniki podtrzymują skrzydło gabloty w pozycji otwartej, co pozwala na swobodną zmianę treści. 

  • Podświetlenie
   Rozwiązanie stosowane w gablotach montowanych wewnątrz budynków oraz z możliwością łatwego doprowadzenia instalacji elektrycznej. Profil gabloty pozwala ukryć wewnątrz cienki pas diod LED lub oprawy z żarówką energooszczędną LED.

  • Tył gabloty, tzw. “plecy”
   Najczęściej wykonane z ocynkowanej blachy w kolorze białym, pasującym estetycznie do całej konstrukcji. Blacha pozwala na używanie magnesów do przyczepiania treści wewnątrz.
  • Zastosowanie gabloty – wewnętrzne lub zewnętrzne
   Gablota mimo tego że wykonana jest z aluminium, może różnić się konstrukcją ze względu na zastosowanie. Stosujemy kilka rozwiązań, dzięki którym gabloty nie parują, nie zbierają wilgoci i nie stoi w nich woda.
  • Montaż gabloty – sposoby i rodzaje nóg
   Gablota może zostać zamontowana bezpośrednio do ściany, stelaża, konstrukcji, lub zostać wkopana i usztywniona w podłożu. 
   Do gablot zewnętrznych stosuje są dwie nogi boczne wykonane z rur zaślepionych od góry dekielkiem. 
   Możliwe jest wykorzystanie nóg ozdobnych o przekroju kwadratu, lub z elementami ozdobnymi na górze, np. kulą.