P.W. Profill – producent witaczy

Od ponad 20 lat zajmujemy się projektowaniem, wykonawstwem i montażem konstrukcji takich jak witacze (inne spotykane nazwy to totemy reklamowe lub pylony).

Najczęściej zamawiane są przez urzędy miast, gmin lub powiatów, mają za zadanie informować podróżnych o przekroczeniu granicy danego regionu, miasta itp.

Pylony reklamowe (lub totemy) znajdują zastosowanie jako wizytówka przed gmachami Urzędów (pełnią podobną rolę jak witacz przy wjeździe do miasta) ale też są często spotykane przy wjazdach do prywatnych firm, sklepów lub galerii. 

Konstrukcja, materiały i metody wykonania obu produktów różnią się nieznacznie, dlatego obie nazwy – witacz i pylon – są zamienne.

Witacz nie jest już zwykłym szyldem, lecz formą artystyczną prezentującą w łatwy sposób walory i cechy miejscowości.

ZAPYTAJ O WYCENĘ

20 lat w produkcji konstrukcji metalowych

Każdy witacz jest dla nas indywidualnym zleceniem, staramy się by w Polsce nie pojawiły się realizacje różniące się jedynie herbem i nazwą miasta. Do tego celu służy nam nasze biuro projektowo-graficzne.

  • Biuro projektowe oraz graficzne
   wykonujemy indywidualne projekty witaczy, wizualizacje konstrukcji i witaczy po montażu, obróbkę graficzną wizji klienta.
   Realizacja następuje zawsze po ustaleniu ostatecznego projektu.

1. Wizja
2. Projekt
3. wizualizacja
4. poprawki
5. realizacja
6. montaż

  • Własny warsztat produkcyjny
   wszystkie prace związane z witaczami wykonujemy w naszej firmie. Duże zaplecze techniczne, park maszynowy znacznie zmniejszają koszty produkcji i cenę końcową witaczy
  • Tylko sprawdzone materiały
   nie eksperymentujemy na zamówieniach klienta. Stosujemy sprawdzone przez nas materiały (stal, aluminium, dibond), które dzięki technologiom takim jak cięcie waterjet, druk solwentowy, cięcie ploterowe w odblasku, nabierają kształtów i przez długie lata mogą zachwycać.

Folia odblaskowa – witacz widoczny nocą

Dobrą praktyką zwiększającą walory estetyczne i widoczność witacza jest wykorzystanie folii odblaskowych.

Istotne elementy witacza stają się widoczne nocą w świetle lamp samochodowych, na takiej samej zasadzie jak znaki drogowe.